Virüsün ilacı buharla temizlik

Reflünün en iyi ilacı doğru beslenme
29/07/2021
Obezite ameliyatı için bilmeniz gerekenler…
29/07/2021

Özellikle pandemi dönemi ile birlikte, hijyen ve temizliğin birbirinden farklı kavramlar olduğuna uzmanlar tarafından da sıkça dikkat çekiliyor. Biliminsanları tarafından dezenfeksiyon kavramı yüzeyin bakteri, virüs ve küf gibi diğer alerjen maddelerden arındırılması olarak tanımlanıyor. Bu alerjen maddeler, mikroskobik canlılar olduğu için gözle görülemiyor. Yani yüzeye baktığımızda tertemiz bir zemin görebiliriz ancak bu, zeminin dezenfekte olduğu anlamını taşımıyor. Alman temizlik teknolojileri devi Kärcher’ın Türkiye Pazarlama Yöneticisi Kübra Gegin de evlerimizi dezenfekte etmenin en etkili ve sağlıklı yolunun, bulunabilecekleri yüzeyleri yüksek sıcaklığa maruz bırakmak olduğunu söylüyor. 

Buhar yoğunluğu yüzeye ve kir seviyesine göre ayarlanabilir olmalı

ATCC laboratuvarlarında yapılan test sonuçlarına göre, Kärcher buharlı temizlik makinelerinin, yüksek ısıdaki buhar basıncıyla alerjen ve mikropların yüzde 99.99’unu öldürdüğünün kanıtlandığını aktaran Gegin, buharlı temizlik makinesi alırken dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin şu bilgileri verdi: “Bu cihazlar kapsamlı veya günlük farketmeksizin temizliklerde olağanüstü sonuç almanızı sağlıyor. Bunun için satın alacağınız cihazın, buharı eşit olarak yüzeye dağıtıyor olması da önem taşıyor. Alacağınız cihazın 2 ya da daha fazla buhar aşaması olması ise buhar yoğunluğunu yüzeye ve kir seviyesine göre ayarlayabilmenizi sağlar. Böylece inatçı kirleri zorlanmadan, kolayca çıkarabilirsiniz.”

Buharlı temizlik makinelerinin ergonomik tasarımlı olmasının, temizlik sırasında kullanıcı için büyük bir konfor sağladığına da değinen Gegin, güvenli kullanım için kilit sistemi bulunan cihazların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. İnce tasarımlı buharlı temizlik makinelerinin erişilmesi en güç alanlara bile girebildiğini ifade eden Kübra Gegin, buharlı temizlik cihazı alırken dikkat edilmesi gereken diğer püf noktalarını ise şöyle sıraladı: “Kesintisiz temizlik için seçeceğiniz cihazın sürekli doldurulabilen su haznesi olması önemli. Temizleme başlığının mümkün olduğunca çok dönebilmesi, zor alanlarda istediğiniz verimi alabilmeniz için kritik bir özellik. Almayı planladığınız cihazın entegre kireç çözme kartuşuna sahip olmasına dikkat edin. Bu kartuş sayesinde cihazınız çeşme suyunun kirecinden olumsuz etkilenmeyecektir.” 

Zengin aksesuar çeşitleri ile her alanda mükemmel hijyen

Buharlı temizlik makineleri ile sadece sert ve ahşap yüzeylerde değil ocak, fırın, aspiratör, tezgah ve daha pek çok alanda buharın gücü ile zorlu kirlerin üstesinden en sağlıklı yöntemle gelmek mümkün. Buharlı temizlik taş seramik, PVC ve laminant kaplama tüm zeminlerde maksimum hijyen sağlamanın en kolay ve etkili yöntemi. Banyonuzda duvar döşemeleri ve fayanslar, cam ve ayna yüzeyler, pencereler, armatürler, duş kabinleri, derz araları ve girintileri dahi detaylı ve derinlemesine temizlemek mümkün. “Uygun aparatlar yardımı ile halı ve koltuklarınızı temizleyebilir, perdelerinizi bile dezenfekte edebilirsiniz” diyen Gegin, farklı alanlarda mükemmel sonuç almak için farklı başlıklara ihtiyaç bulunduğunu belirterek, “makinenin zengin aksesuar çeşitlerine sahip olup olmadığını kontrol etmek gerekir,” dedi.

Hızlı aksesuar değiştirme sistemi bulunan cihazların tercih edilmesinde fayda olduğunu da aktaran Kübra Gegin, bu sayede temizlemede kullanılan mikrofiber zemin bezinin, zemin aparatına kolaylıkla takılabildiğini ve kirlenen bezin temassız şekilde çıkartılabildiğini de sözlerine ekledi.

Comments are closed.