Olimpik hamburger dönemi

Teras da tasarım ister
29/07/2021
Terlikle araç kullanmayın
30/07/2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) gastronomi ve turizm iştiraki BELTUR, menüsüne kentin olimpiyat hedefini yansıtan bir ürün ekledi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul olarak 2036 Olimpiyat Oyunları’na talibiz” açıklamasının ardından “OlimpİST burger” adı verilen ürün, BELTUR misafirlerinin beğenisine sunuldu.

OLİMPİYAT HALKALARINA ATIF

“OlimpİST burger”de kırmızı, siyah ve yeşil renkli üç mini burger, patates kızartması ve Olimpiyat Oyunları’nın halkalarına atıf olarak 5 soğan halkası bulunuyor. Üründe ayrıca sos olarak salsa ve avokado sosu da yer alıyor. Mini burgerlerin üstüne takılan kürdanlarda ise “Hedef 2036” yazısı yer alıyor. Ağustos ayı sonuna kadar BELTUR’un Müze Gazhane ve Pendik Burger şubelerinde satışa sunulacak.

İŞTE OLİMPİK BURGER

OlimpİST burger’de yer alan mini burgerlerin malzemeleri ise şöyle: Kırmızı Mini Burger’de Meksika püresi, kıvırcık, domates, salatalık turşusu, köfte ve cheddar sos; Siyah Mini Burger’de soğan reçeli, kıvırcık, domates, salatalık turlusu, köfte; Yeşil Mini Burger’de ise lütenitsa sos, kıvırcık, domates, salatalık turşusu, köfte ve yarım taze kaşar.

Comments are closed.