Okyanustan geri dönüşen kitap okuyucu

Anestezi tetkikleri yapılmazsa vücuda çok zarar verebilir
18/10/2022
5G yepyeni bir yaşam tarzı yaratacak
19/10/2022

Kitap okumak giderek kağıttan elektroniğe kayıyor ve onu okumaya özel cihazlar kullanılmalı. Rengi parlaklığı ona göre olmalı, pili uzun süre gitmeli, ama sadece bununla da kalmamalı belki başka şeyler de yapmalı…

Önümüze gelen ürünlerden biri Kobo Clara 2E… Kitap okuma ve dinleme zevkini bir üst seviyeye taşıyarak okuyuculara çevre bilincine sahip bir yol sağlıyor. Okuma hayatını daha iyi hale getirme konusunda önemli bir adım atan Kobo Clara 2E, yüzde 10’u okyanusa bağlı plastik olmak üzere, yüzde 85’ten fazla geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış bir dış yüzeye sahip ve Bluetooth® kablosuz teknolojisini içeriyor. Aynı zamanda su geçirmeyen özelliğiyle kitap okuma ve dinleme keyfini ikiye katlıyor.

Çevre dostu e-kitap okuyucu

Kobo, çevre bilincini ön plana alarak geliştirdiği yeni ürünü Kobo Clara 2E’yi okuyucusuyla buluşturuyor. Okyasnusa bağlı plastik ve geri dönüştürülmüş plastikten yapılan ilk e-kitap okuyucusu olan Kobo Clara 2E, kitap tutkunlarına gece geç saatlerde daha fazla okumaya olanak tanıyan Koyu Mod ve mavi ışık azaltma özellikli ComfortLight PRO ile yükseltilmiş 6” HD E Ink Carta 1200 parlamayan ekran sunuyor. Haftalarca pil ömrü* ve 16 GB depolama alanıyla tamamlanan Kobo Clara 2E, tüm e-kitap ve Kobo Sesli Kitap kitaplıklarını barındırıyor ve Bluetooth® kablosuz teknolojisi ile öne çıkıyor. Kobo’nun özel olarak tasarlanmış ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış koruyucu kılıfları da Siyah, Derin Okyanus Mavisi, Mercan Kayalığı Turuncusu ve Deniz Camı Yeşili renkleriyle dikkat çekiyor.

Su geçirmez özelliğiyle kötü sürprizlere son!

2 metrelik suda 60 dakikaya kadar su geçirmezlik sağlayan Kobo Clara 2E, tamamen su geçirmez ilk 6” e-kitap okuyucu olarak yerini alıyor. 7″ Kobo Libra 2 ve 8″ Kobo Sage modellerinin yer aldığı su geçirmez seriye cep dostu boyuta sahip yeni e-kitap okuyucu eklemek; beklenmedik dökülmelere, sırt çantalı yürüyüşlere, plaja, seyahatlere veya banyoda okuma deneyimine her zaman hazır olduğunuz anlamına geliyor.

Sevdiğiniz kitapları dinleyin

Kitaplarınızı okumak mı istersiniz yoksa dinlemek mi? Kobo Clara 2E’nin Bluetooth® kablosuz teknolojisi ile Kobo Sesli Kitaplarını dinleyebilirsiniz, böylece en sevdiğiniz hikayelerin keyfini istediğiniz gibi çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Kitaplığınızı istediğiniz yere taşıyın

Kitapseverler Kobo ile her zaman okuyacak yeni bir şeyler bulabiliyorlar. Yerleşik Kobo Mağazası, okuyucuların bir serinin sonraki bölümüne hızla geçmesine veya yeni hikayeler keşfetmesine olanak tanıyor. 16 GB depolama alanıyla, okurlar gittikleri her yere 12.000’e kadar e-kitap veya 75 Kobo Sesli Kitap getirebiliyorlar. Kitap tutkunları ayrıca çevrim içi makaleleri kaydetmek ve okumak için Pocket’e erişebiliyor.

Fiyatlara dikkat

Elektronik kitap okuyucuların en önemli olayı şu: Kitapları bilgisayar ve tabletlerden de okuyabilirsiniz. Elbette elektronik mürekkep üstünde okumanın birçok avantajı var ama birbirinin ikamesi cihazlardan bahsediyoruz konu kitap olunca… O yüzden de bu cihazın 8 inçlik sürümü 5 bin liranın üstünde olmamalı. Kitaplar zaten çok para onu okumak için aldığımız şeylerin “BENCE” bin lirayı çok geçmemesi gerekiyor. Şahsi fikrim…

Comments are closed.